Σας ενημερώνουμε ότι ο Δήμος μας θέλοντας να συμπαρασταθεί στους γονείς οι οποίοι επωμίζονται το οικονομικό κόστος που προκύπτει από την αναγκαστική ιχνηλάτηση κρουσμάτων covid 19 που επιβάλλουν τα πρωτόκολλα στα σχολεία, αποφάσισε την πραγματοποίηση δωρεάν εξέτασης και δήλωσης των αποτελεσμάτων στην πλατφόρμα του ΕΟΔΥ , για όλους τους μαθητές όπως προβλέπουν τα πρωτόκολλα για τις σχολικές μονάδες.

Η έναρξη ορίζεται την Τρίτη 1η Μαρτίου 2022.

Η εξέταση θα πραγματοποιείται στο χώρο του ΚΕΠ Υγείας του Δήμου ( πλησίον Α’ ΚΑΠΗ στην οδό Κωνσταντινουπόλεως και Στρ.Σαράφη) από τις 8.30 έως τις 9.30 το πρωί , από Τρίτη έως Πέμπτη.

( Κάθε Δευτέρα η ισχηλάτηση θα γίνεται από τον ΕΟΔΥ στο χώρο του Α’ ΚΑΠΗ του Δήμου μας επί των οδών Κρήτης και Δωδεκανήσου)

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά που επιβάλλεται να φέρουν κατά την εξέτασή τους είναι τα εξής:

• ΑΜΚΑ
  • Αστυνομική Ταυτότητα ( εφόσον υπάρχει)
  • Βεβαίωση Διευθυντή σχολικής μονάδας
  • Υπεύθυνη δήλωση του γονέα για την συναίνεση.

Κατά την διάρκεια παραμονής των εξεταζόμενων στο χώρο θα τηρούνται όλα τα απαραίτητα υγειονομικά μέτρα.

Ευελπιστούμε για την καλή συνεργασία και εξέλιξη της πρωτοβουλίας που λάβαμε.

Ο Αντιδήμαρχος Παιδείας

Πρόνοιας & Κοιν. Πολιτικής