Και  τη φετινή σχολική χρονιά λειτουργεί στο σχολείο μας ο θεσμός της ΕΔΥ (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης).

Σκοπός της είναι η ψυχοκοινωνική υποστήριξη των μαθητών/τριών και των οικογενειών τους, η διερεύνηση πιθανών μαθησιακών δυσκολιών και η ενίσχυση της ομαλής επικοινωνίας σχολείου- οικογένειας.

Η υπηρεσία απαρτίζεται μεταξύ άλλων από την κα Βαρσάμη Αθανασία, Κοινωνική Λειτουργός και την κα Κωνσταντοπούλου Παναγιώτα, Ψυχολόγο οι οποίες θα βρίσκονται στο σχολείο κάθε Παρασκευή.

Για τα αιτήματα σας μπορείτε να επικοινωνείτε τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. στην οποία θα αναγράφονται: ονοματεπώνυμο γονέων και μαθητών/τριών, τμήμα και τηλέφωνο επικοινωνίας.

Η υπηρεσία λειτουργεί με προγραμματισμένα ραντεβού. Για ατομικές συναντήσεις με μαθητές/τριες απαιτείται έγγραφη συγκατάθεση των γονέων/κηδεμόνων τους.